Norintieji pasiskolinti pinigų žmonės dažnai svarsto, ką rinktis: paskolą ar kreditą, o gal vartojamąjį kreditą. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, kurias ir pasistengsime aptarti šiame straipsnyje.

777Kas yra vartojimo kreditai ir kodėl verta juos rinktis? Vartojimo kreditais vadinami pinigai, kuriuos gali skolintis kiekvienas vyresnis nei 18 metų Lietuvos pilietis, gaunantis nuolatines pajamas. Vartojimo kreditus verta rinktis dėl daugelio priežasčių. Pirma, jiems taikomos gana patrauklios, daugeliui palankios sąlygos. Antra, vartojimo kreditų paskolos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. litų, taigi rinktis galima įvairias sumas, priklausomai nuo to, kam skolinamasi pinigų. Paprastai skolinimosi esmę nusako jau vien pats pa vadinimas „vartojamasis“, reiškiantis, kad pinigai skirti pirkti automobiliui, pradėti smulkiam verslui, sumokėti už mokslus, remontuoti namus ir taip toliau.

Reikėtų žinoti, kad vartojamasis kreditas nuo paprastų paskolų skiriasi grąžinimo trukme. Tokius kreditus reikia gražinti laikotarpiu iki 5 metų. Sumą, kurią galima pasiskolinti, labai lemia ir besiskolinančio žmogaus pajamos. Pavyzdžiui, jei besiskolinantis asmuo uždirba tik minimalų atlyginimą, natūralu, kad maksimalaus dydžio vartojimo kredito bankas ar kreditus teikianti įstaiga jam nesuteiks. Beje, imant vartojamąjį kreditą nesvarbu gyvenimo draugo ar sutuoktinio pajamos. Taip pat reikėtų įvertinti savo galimybes kreditą grąžinti.

Dažnai žmonės pasiima paskolą būstui, vartojimo kreditų, greitųjų kreditų, dėl kurių dar labiau klimpsta į skolas, nes kas mėnesį grąžinti po kelis tūkstančius litų praktiškai neįmanoma, ypač jei žmogaus pajamos yra tik vidutinės. Dėl to pradėta griežtai kontroliuoti, kas, kiek ir kokių paskolų ima. Grįžtant prie vartojimo kreditų riekėtų priminti ir tai, kad, juos imant, nereikia įkeisti turto, vadinasi, jo galima ir neturėti. Daugelis bankų ir kreditus teikiančių įmonių pasiskolintuosius pinigus į kreditą imančio žmogaus sąskaitą perveda jau tą pačią dieną, kurią pasirašoma sutartis.

Paskolos būstui – vienos populiariausių tarp vartotojų

Jauniems, ką tik bendrą gyvenimą pradedantiems žmonėms dažnai nelieka kitos išeities kaip tik imti būsto paskolą, ypač jei tėvai nėra pasiturintys ir negali nupirkti būsto ar paskolinti pinigų. Paskolų bijoti nereikėtų, kadangi jų palūkanos paprastai nėra milžiniškos, be to, paskolos grąžinimo terminas – net iki 40 metų. Kuo ilgesniam laikotarpiui imama paskola, tuo kiekvieno mėnesio įmoka mažesnė ir paskola netampa didžiule finansine našta.

Prieš imant būsto paskolą ar kreditą, reikėtų pasirinkti galimybę atidėti paskolos grąžinimo terminą tam atvejui, jei kartais netektumėte darbo ir kitų pragyvenimo šaltinių. Jei neseniai sukūrėte šeimą ir radote gyvenimo draugą, su kuriuo siejate savo ateitį, metas pagalvoti apie nuosavo būsto įsigijimą. Pirmasis žingsnis – pasidomėti galimybėmis gauti paskolą. Internete bene kiekvienas didesnis bankas ir kreditus teikianti bendrovė siūlo paskaičiuoti preliminarią paskolos, kurią galėtumėte gauti, sumą. Tam reikės įvesti svarbius duomenis, darančius įtaką paskolos dydžiui. Pirma, turėsite nurodyti, kiek šeimoje suaugusių asmenų. Antra, ar turite vaikų, įvaikių, globotinių, jei taip, tai kiek? Trečia, bene svarbiausias punktas – Jūsų šeimos pajamos atskaičius mokesčius, t. y. kokį gaunate atlyginimą „į rankas“. Taip pat reikės nurodyti, kokių dar finansinių įsipareigojimų turite. Į tai įeina lizingas, vartojamieji kreditai, išsimokėjimui pirktos prekės ir taip toliau. Taip pat svarbi Jūsų gyvenamoji vieta, nes natūralu, kad gyvenantiesiems didmiesčiuose žmonėms išlaidos yra didesnės negu kad gyvenantiems mažesniuose miesteliuose, kaimuose. Pasirinkę valiutą, kuria norite gauti paskolą, paskolos grąžinimo metodą bei laikotarpį, kuriam imsite paskolą, išvysite sumą, kurią konkretus bankas galės Jums paskolinti.

Reikėtų atsargiai vertinti savo galimybes, todėl prieš imant greitąjį kreditą įsitikinkite, kad jį tikrai galėsite laiku grąžinti.

Comments are closed.