vaisiaiVasara – tai iškylų, vakarėlių ir įvairiausių švenčių po atviru dangumi metas. Visi keliauja į sodus, daržus, sodybas, prie ežero, į pajūrį ir kitur. Taigi neatsiejama išvykų į gamtą dalis yra mėsos patiekalai. Tai patys įvairiausi kepsniai, šašlykai, žalios mėsos dešrelės, rūkytos mėsos dešrelės ir pan. Žinoma jau paruoštų patiekalų siūlo įsigyti didieji prekybos centrai. Čia galima nusipirkti paruoštų kepti dešrelių, kurias tereikia išimti iš pakuotės ir dėti tiesiai ant grotelių, kurios padėtos ant karštų žarijų.

Taip pat itin populiarūs mėsos patiekalai – tai parduotuvėse pirkti šašlykai, kurie sudedami specialiose vakuminėse pakuotėse arba kibirėliuose. Juos paruošti irgi itin paprasta – tiesiog pravėrus kibirėlį turinį reikia sumauti ant ieškų ar iešmelių ir kepti. Tokie šašlykai dažniausiai ruošiami iš kiaulienos, nes kiauliena yra gana riebi mėsa, tad iškepusi nebūna sausa ir tarsi guminė.

Prekybos centrai siūlo ir didžiulį pasirinkimą vištienos šašlykų. Dažniausiai parduodama skaldyta gabalėliais vištiena, tad ji būna su kaulais. Tačiau vištiena už kiaulieną pranašesnė tuo, kad ji iškepa kur kas greičiau, o vištieną valgyti kur kas sveikiau. Žinoma, jei kepami vištienos ketvirčiai, juos kepti prireiks itin ilgai, net iki valandos, nes šie gabalai yra tikrai dideli.

Žuvies patiekalai skirti ne tik vegetarams

Vegetarams kiek sunkiau, nes žuvies patiekalai ant laužo ar grotelių ruošiami gana sudėtingai, o ją kepant ant žarijų išeina kiek sausoki patiekalai. Be žuvies patiekalų dar galima pateikti įvairų įdarytų daržovių bei vaisių. Tiesa yra dalis žmonių, kurie vegetarizmą vertina dar stipriau ir atsisako valgyti net ir žuvį, gerti pieną ir pan. Pačių jų teigimu nevalgoma niekas kas turi akis arba yra gyvulinės kilmės produktai, šie žmonės atisasako net ir medaus. Taigi jei sulaukiate tokių svečių teks nemažai pasukti galvą kaip jiems įtikti. Paieškojus internete galima rastų skanių receptų ir tokiams atvėjams. Dažniausiai tai būna įvairios salotos bei kepti arba virti vaisiai ir dažovės. Skaniai pagaminti galima praktiškai bet kokį vaisių.

Comments are closed.