NamasNuosavų namų  savininkams tenka svarbi užduotis – pasirinkti tinkamas tvoras ir vartelius. Pirma, reikia nuspręsti, kur įsigysite tvoras: ar gaminsitės pagal užsakymą, ar tvoros segmentus pirksite prekybos centruose. Gyvenantieji soduose ar sodybose sklypus gali aptverti tinklo tvoromis – jos yra santykinai pigios. Sodyboms, nuosaviems namams puikiai tinka kalvių  dirbiniai – rankų darbo varteliai, kurie yra ne tik stilingi, bet ir vienetiniai. Tvorų gamyba Klaipėdoje užsiima įmonė „Pajūrio vartai“. Čia kiekvienas ras tai, ko nori: kvalifikuoti meistrai atsižvelgia į klientų pageidavimus ir pagamina puikios kokybės meniškus dirbinius.

Įrengiame pakeliamus garažo vartus

Šiandien statomų ir projektuojamų namų tiesiog privalomas „atributas“ – tai garažas. Jame „gyvens“ Jūsų automobilis, galbūt net ne vienas, o du arba trys. Statistikos departamento duomenimis, šiandien automobilius turi kas antras lietuvis. Įrenginėjant garažus, svarbu parinkti tinkamus vartus. Jie turi būti ne tik patogūs, bet ir saugūs. Taigi geriausia išeitis – rinktis pakeliamus garažo vartus. Garazo vartai klaipeda atitinka visus šiuolaikiniams vartams keliamus reikalavimus: yra patogūs, pagaminti iš kokybiškų medžiagų, ilgaamžiai bei dailios išvaizdos. Pakeliami garažo vartai atidaromi nuotolinio valdymo pulteliu – darganotą rytą ar vakarą, sugrįžus namo, nereikia papildomai išlipti iš automobilio norint atidaryti bei uždaryti vartus. Šiuolaikiniuose garažo vartuose sumontuojama ir aukštos kokybės automatika – tokiu būdu mechanizmai yra jautrūs, nesiliečia su grindimis ar lubomis,  be to, vartai yra sandarūs ir garažas su visa jame esančia technika, įrankiais ir kitais reikmenimis gerai apsaugomas nuo ilgapirščių.

Apie baldus ir interjero detales

Labai svarbu pasirinkti tinkamus baldus, kurie visiškai atitiktų kiekvieno šeimos nario gyvenimo būdą. Jei namuose neturite atskiro kambario, pagalvokite, kur būtų galima įsirengti darbo kampelį: jame galite pastatyti rašomąjį stalą su ratukais bei kompiuterį. Tokį kampelį galima kur nors atokiai įrengti svetainėje arba vaikų kambaryje.

Jei mėgstate sėslų  gyvenimo būdą, tikriausiai svetainės kambariui rinksitės įvairias funkcijas atliekančius minkštuosius baldus, pavyzdžiui, su atlenkiamais atlošais ir kt. dalimis. Jei mėgstate žiūrėti televizorių, pagalvokite, kur galėtų stovėti tv – rinkitės arba specialų stalelį, arba visą sekciją. Sekcijos puikiai tinka butuose, kuriuose mažai vietos ir, pavyzdžiui, spinta nebetelpa prieškambaryje arba miegamajame. Sekcijos vienoje dalių galima sukabinti dalį drabužių.

Neatmeskite galimybės pasidairyti ir po sendaikčių turgelius, komisus, kuriuose pardavinėjami naudoti baldai. Dailių, nesudėvėtų baldų galite rasti už gerokai mažesnę kainą. Jei mėgstate antikvarinius daiktus, apsilankykite antikvariatuose – čia taip pat galite rasti daiktų, interjero detalių, kurios namams suteiks daugiau spalvų ir išskirtinumo.

Jei, įsigijus butą  ar namą, naujiems baldams nebeliko lėšų, o paskolų limitą  išnaudojote, pasidairykite po skelbimų portalus, kuriuose žmonės atiduota nebenaudojamus baldus. Naudoti baldai kartais atiduodami veltui arba už simbolinį mokestį. Vėliau, po poros metų, kai susitaupysite pakankamai pinigų, galėsite įsigyti ir savo svajonių baldus.

Vaikiški baldai

Dažnai tėvai svarsto, kokius baldus pirkti vaikams. Nepamirškite, kad vaikai labai greitai auga, tad vaikiški baldai turi augti drauge su vaiku. Geriausia rinktis neutralias, ne pernelyg ryškias baldų spalvas, kadangi vaiko poreikiai ir skonis bėgant metams keičiasi. Iš karto pirkite ir kiek didesnes lovas, kad vaikiški baldai tarnautų ne trumpiau nei iki paauglystės ar net pilnametystės. Pirkite reguliuojamo aukščio rašomąjį stalą –kitu atveju gali iškrypti namų darbus kasdien ruošiančio vaiko stuburas. Netaupykite ir nupirkite patogią kėdę su ratukais ir reguliuojamu atlošu – ši investicija ilgalaikė.

Comments are closed.