Rūpindamiesi savo namų aplinka labai didelį dėmesį skiriame ir lauko grindiniui. Medžiaga, iš kurios jis pagamintas turi derėti prie viso lauko eksterjero lygiai taip pat, kaip grindų danga namo viduje derinasi su įvairių kambarių interjeru. Renkantis grindinį lauke, būtina gerai pagalvoti apie jo stilių, pinigų dalį, kurią galėsite tam išleisti, skirtingų medžiagų praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Įvairių formų lauko grindinys dažniausiai būna akmeninis. Parduodami grindiniui naudojami akmens gaminiai Klaipėdoje Vilniuje, Kaune bei daugybėje kitų miestų. Tokio tipo grindinys yra gana tvirtas, ant jo galima drąsiai statyti įvairius lauko baldus, puodynes bei kitus sodo rakandus. Akmeninį grindinį nesunku prižiūrėti. Be savo funkcionalumo jis taip pat gali būti puikus fonas ir net atskiras sodo elementas.

Nepaisant to, kokią lauko grindinio medžiagą pasirinksite, visų pirma būtina apsispręsti dėl jo modelio, t. y. dėl formų derinio bei individualių lauko grindinio elementų vietos. Tai reikėtų nuspręsti kaip galima anksčiau, kadangi skirtingi grindinio modeliai gali radikaliai pakeisti jūsų erdvės vaizdą – nuo vienodų medžiagos sluoksnių iki pat rafinuotų originalių susipinančių elementų.

Grindinio modelius galima skirstyti į statiškus bei dinamiškus. Statiško grindinio centrinė dalis yra išlaikoma zonos viduje arba nors vienoje iš jo dalių. Pagrindinis dinamiško grindinio akcentas yra visumoje. Yra tokių lauko grindinio modelių, kurie vizualiai padalina erdvę į atskiras jos dalis, kiti – išlaiko centrą vienoje vietoje. Jeigu grindinys išmargintas labai nuosaikiai ar jame visai nėra jokių raštų, tai jis išryškins grįstos zonos formą, bus kaip fonas, kuris tikrai puikiai derės prie kitų sodo dizaino elementų.

Jei jūsų kiemas pasižymi erdvumu, jam puikiai tiks įprastiniai kieto paviršiaus takai. Mažoje erdvėje, kurioje grindinio paviršiaus zona neretai uždengia visą turimą plotą, puikiai tiks dinamiška schema, sudėliotas tam tikras raštas arba iš vienos į kitą persiliejančios figūros, pačios savaime tampančios įdomios bei originalios.

Grindinio modelis gali būti ir linijinis. Toks takelis puikiai tiks ten, kur vizualinė erdvė atrodo nepriekaištingai. Statiškas grindinio paviršiaus dizainas įprastai rekomenduojamas tuomet, kai erdvė yra grindžiama neturint jokio konkretaus akcento, pvz., terasos, naudojamos kaip valgymo vieta lauke. Nepriklausomai nuo to, kokį grindinio modelį jūs pasirinksite, išsaugosite žymiai daugiau erdvės, jeigu klosite neįmantrų grindinį ir proporcingai didinsite kitus elementus. Sudėtingas lauko grindinio raštas tik dar labiau išryškins erdvės ankštumą.

Prieš pasirinkdami grindinio medžiagas atsižvelkite ir į skirtingų medžiagų tekstūrą ir į jų spalvą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų namas plytinis geriausiai prie jo tiktų ir takelis iš tų pačių plytų. Akmens gaminiai, panaudoti grindiniui, šiuo atveju nebelabai tiks, kadangi jie kontrastuos su plytomis, be to papildomos medžiagos parinkimas apsunkins bendrą vaizdą.

Comments are closed.