Mūsų mažieji padaužos visą savo energija išeikvoja žaidimams, aktyviai juda, todėl tik papietavę, ne vienas vaikas vėl dairosi, ko galėtų užkąsti. Šiam atvejui geriausiai tinka sveikas maistas. Pasistenkite savo nenuoramą suvilioti vaisiais ar daržovėmis. Padėkite juos vaikui prieinamoje vietoje, pvz., vazoje ant stalo ar apatinėje šaldytuvo lentynoje. Taip pat galite pasiūlykite jogurto ar pieno. Tai leis numalšinti alkį ir nesumažins apetito valgant rimtesnį maistą – pietus arba vakarienę. Be to, pasirūpinkite, kad užkandžiai vaiką pasiektų ne anksčiau nei praėjus porai valandų po pietų.

Pats blogiausiais variantas, jei vaikas nuolatos užkandžiauja saldainiais ir sausainiais. Įvairūs saldumynai, kad ir pačios geriausios kokybės jie būtų, skatina ėduonies bei dantų apnašų atsiradimą, jie nenaudingi skrandžiui, be to nuo didelio saldumynų kiekio vaikai ima tukti. Todėl pasistenkite visus saldumynus laikyti vaikams sunkiai pasiekiamoje vietoje ir leisti jų vaikams paskanauti tik ypatingomis progomis.

Jei jūsų mažasis reikalauja saldainių ir kategoriškai atsisako valgyti morką, pasitelkite visą savo išmonę. Visų pirma siūlykite vaikui rinktis tarp kelių panašių produktų, o ne, tarp šokolado ir daržovės. Pastarosios jis tikrai nesirinks. Todėl geriau tegu vaikas renkasi obuolį arba morką, pieną arba jogurtą. Be abejonės užkandžių meniu turi būti įvairus, priešingai vaikui pabos ir jis pradės reikalauti bulvių traškučių ir saldainių. Norėdami to išvengti, įprastą maistą patiekite patraukliai: iš vaisių ir daržovių išpjaustykite įvairias figūrėles, jas derinkite tarpusavyje. Vaikui tai tikrai labai patiks ir jis mielai valgys. Jei jūsų mažasis atsisako suvalgyti jam nežinomą produktą, tuomet suderinkite ji su žinomu ir mėgstamu maistu. Rūpindamiesi vaiko mityba nepamirškite, kad ir tėvai turi tapti jam pavyzdžiu, todėl ir patys užkandžiaukite naudingais produktais.

Sumuštiniai negali būti valgomi be saiko – ribokite jų porcijas. Iki mokyklinio amžiaus vaikui užkandį reikia apskaičiuoti taip: kiekvienais metais vienas papildomas valgomasis šaukštas užkandžio, pvz., jei jūsų vaikui treji, duokite jam šaukštus jogurto. Mokyklinukai gali valgyti ir daugiau, tačiau ne tiek, kad atsisakytų pietų.
Pakalbėkime apie populiariausius ir naudingiausius užkandžius kiek išsamiau. Vasarą tikrai negalime skųstis vaisių ir uogų stoka. Tai pats geriausias vitaminų bei mikroelementų šaltinis. Duokite mažylius lėkštutę mėgstamų uogų ar vaisių, dėliokite iš jų įvairias figūrėles, tegu užkandžiaudamas šiais skanumynais jis džiaugiasi. Itin naudingos yra kriaušės, kadangi jos mažina dirglumą, suteikia daug energijos, numalšina alkį. Kad vaikas jas lengviau suvirškintų, suvalgius pasiūlykite atsigerti vandens. Pasiūlykite vaikui kefyro, varškytės ar ledų. Jis jų tikrai neatsisakys, o suvalgęs gaus naudos ir jausis laimingas. Tegu retkarčiais mažasis paskanauja riešutais. Juose yra daug augalinės kilmės baltymų, teigiamai veikiančių organizmą ir padedančių išsaugoti energiją. Žemės riešutai naudingi nervų sistemai, graikiniai – pagerina atmintį, lazdynų – sustiprina imuninę sistemą, migdolai – gerina regėjimą. Labai naudingi ir džiovinti vaisiai, pavyzdžiui džiovinti abrikosai padeda sudeginti riebalus, razinos – sustiprina širdį, slyvos – iš organizmo padeda pašalinti toksinus.

Comments are closed.