Bandydami sutaupyti pinigų žmonės neretai riboja savo galimybes, stengiasi daryti viską, kad netektų skolintis, tačiau pastebėtina, kad kreditai kaip tik suteikia daugiau galimybių, leidžia investuoti didesnę pinigų sumą į savo ateitį, taip užtikrinant geresnį gyvenimą, nors ir su šiokiais tokiais įsipareigojimais. Vienintelė sąlyga – toks skolinimasis turi būti gerai apgalvotas, įvertintas.

Vertindami ar kreditas Jums yra naudingas ir garantuos geresnį rytojų, reikėtų atkreipti dėmesį į savo esamas pajamas, kredito įmokos dydį, o taip pat tikslą, kuriam imamas kreditas. Jei skolinatės savo turimo verslo plėtrai, įvertinkite, per kiek laiko paskola atsipirks, kokie gali būti plėtros sunkumai, o kas padėtų plėtrai vystytis greičiau. Tuo tarpu jei nusprendėte pasiskolinti būsto įsigijimui tam, kad galėtumėte išsikelti iš nuomojamo būsto, įvertinkite kiek skirsis nuomos mokestis nuo paskolos įmokos. Pastebima, kad paskolos įmoka šiai dienai neretai yra tik vos didesnė nei lygiaverčio būsto paskolos įmoka, o kartais net ir mažesnė (ypač jei nuomos sutartį sudarote bumo metu, maždaug liepos – spalio mėnesiais).

Tokios investicijos yra naudingos, nepaisant to, kad imami kreditai. Žinoma, kai kuriais atvejais tai gali būti nenaudinga, bet tą beveik visada pastebėsite gilindamiesi į savo galimybes skolintis. Niekada nerekomenduojama skolintis tuomet, kai abejojate savo pajamų stabilumu, planuojate išvykti ar žadate rizikuoti investuodami savo santaupas.

Manote, kad kreditai nėra tinkama išeitis investicijoms? Greičiausiai iššvaistysite labai daug laiko santaupų kaupimui vietoj to, kad investuotumėte iš karto. Net ir pasaulio turtingiausieji naudojasi paskolomis bei kreditais, investuoja ne tik savo, bet ir skolintus pinigus. Taip jiems yra naudingiau, paprasčiau, be to, dažnai savi pinigai būna suinvestuoti, o atsiradus naujai investicijų krypčiai pasirenkama bankų pagalba.

Pasiskolinus kartais nutinka netikėtų dalykų ir kredito įmokos tampa sunkiai pakeliamos. Vieni sukandę dantis ir susiveržę diržus iš paskutiniųjų moka kredito įmokas, kiti ieško būdų kaip išvengti mokėjimų, o protingiausieji kreipiasi pagalbos į savo kredito įstaigą, išdėsto susiklosčiusią situaciją ir stengiasi rasti abiem pusėms priimtiniausią sprendimą. Išeičių ieškoti kur kas lengviau, kai tai daryti padeda patyrę kreditų bendrovių darbuotojai, o ne tik bandote tai padaryti savarankiškai ar pasikonsultavę su draugais.

Dar vienas būdas išspręsti paskolos sukeltas problemas – pabandyti ją refinansuoti. Tai vyksta gana paprastai, tereikia apie tokią galimybę pasikalbėti su banko ar kredito unijos, kitos kreditų įstaigos specialistais, kurie padės rasti optimaliausią Jūsų turimo kredito refinansavimo būdą. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad refinansavimas gali suteikti ne tik galimybę pratęsti kredito terminą, bet kartu ir padeda sumažinti palūkanas, palengvina finansinę naštą, suteikia lankstesnes sąlygas. Be abejo, viskas priklauso nuo to, kokia Jūsų esama situacija ir ką gali pasiūlyti refinansavimą suteiksianti bendrovė.

Comments are closed.