Ruošdamiesi į darbą atsakingai įvertiname savo aprangą – dirbdami garsioje įmonėje, atsisakome džinsų ir ieškome madingesnio kostiumo. Jei dirbame menų mokykloje, tuomet savo aprangai siekiame suteikti laisvumo ir originalumo. Dirbdami statybų, matavimų, žemės darbų įmonėje ieškome mūsų poreikius ir lūkesčius atitinkančių darbo drabužių.

Darbo drabužiai rūpinasi mūsų patogumu ir saugumu darbo vietoje. Šiandien nei vienas darbininkas, darbus atliekantis miesto ar užmiesčio gatvėse, negali pasirodyti be signalinės liemenės, puikiai atspindinčios šviesą. Nors tokios liemenės paprastai negali pasigirti išskirtiniu dizainu, tačiau jos puikiai atlieka savo darbą – ryškios spalvos (dažniausiai šviesiai geltona arba oranžinė) išskiria žmogų iš aplinkos ir taip užtikrina jo saugumą. Šios liemenės rekomenduojamos ne tik darbininkams, bet ir dviratininkams bei mažiems vaikams – ant tokių liemenių pritaisyti atšvaitai net ir tamsiuoju paros metu užtikrina puikų matomumą.

Darbo drabužiai džiugina ir savo funkcionalumu. Paprastai tokie rūbai turi daug kišenių, kuriose patogu laikyti būtinus daiktus (plaktukus, žirkles, liniuotes ir t. t.), be to, tokie drabužiai, priklausomai nuo darbo sąlygų, gali būti atsparūs ugniai arba trinčiai, mechaniniam poveikiui, todėl darbuotojas gali būti ramus dėl savo saugumo – neatsargus elgesys nepaliks įbrėžimų ar nudegimų ant odos.

Ypatingai daug dėmesio sulaukia žieminiai darbo drabužiai. Paprastai žieminės striukės, pirštinės ar kepurės, kuriais rengiamės eidami į parduotuvę, neapsaugo nuo itin stipraus šalčio. Negalima pamiršti, kad darbininkai lauke išbūna didžiąją dienos dalį, todėl jiems būtina patikima apsauga nuo šalčio. Darbinės striukės, skirtos nešioti žiemą, paprastai išsiskiria specialiomis šiltinimo medžiagomis, bet nevaržo judesių ir leidžia jaustis patogiai (darbuotojas privalo gebėti laisvai pakelti rankas, pasisukti ar judėti nuo vieno taško link kito). Tiesa, dažnai tokios striukės turi ir specialų atšvaitą, įsiūtą vienoje ar kitoje striukės pusėje. Darbinės pirštinės taip pat išsiskiria savo šiluminėmis savybėmis ir patogumu. Be to, tokios pirštinės yra pagamintos iš trinčiai atsparios medžiagos, todėl dėvisi lėčiau.

Labai svarbu pasirinkti ir tinkamus darbinius batus. Ilgaaulius batus renkasi darbuotojai, dirbantys su žeme ar vandeniu – tokie batai apsaugo nuo purvo bei drėgmės. Kai kurie batai išsiskiria savo apsauginėmis savybėmis, pvz., batai, skirti ugniagesiams, yra atsparūs karščiui ir ugniai. Žieminiai darbo batai turi specialias šiltinimo medžiagas (kai kurie batai yra apšildomi elektriniais prietaisais). Be to, darbo batai yra atsparūs trinčiai, todėl džiugina darbuotojus savo ilgaamžiškumu. Tiesa, rinkdamiesi batus, atkreipkite dėmesį į jų patogumą – tokie batai neturi būti sunkūs, negali spausti pirštų ar trinti. Nepamirškite, kad su įsigytais batais praleisite didžiąją dienos dalį, todėl privalote jaustis patogiai ir jaukiai.

Darbo drabužiai parduodami Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Kokybiška darbo apranga ne tik palengvina darbą, bet ir rūpinasi darbuotojo sveikata bei saugumu. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių drabužių – pirštinių, megztinių, kepurių, liemenių, striukių, kombinezonų, batų ir t. t., kurie atitiks visus darbininkų lūkesčius. Nepamirškite, kad tik patogiai ir saugiai besijaučiantys darbuotojai gebės dirbti produktyviai.

Comments are closed.