Autoservisai, t. y. automobilių taisyklos, šiandien labai populiari verslo šaka. Žvalgantis mieste galima pamatyti nesuskaičiuojam gausybę jų reklamų, kviečiančių automobilį patikėti būtent jų meistrams. Autoservisai užsiima automobilių mechanikos ir elektros gedimų šalinimu, rūpinasi įvairių automobilių taisymu ir priežiūra. Gaila ne visose taisyklose galima rasti kokybę, todėl jei tik yra galimybė, rekomenduojama rinktis tokią taisyklą, kurioje savo automobilius taiso draugai, pažįstami, ar tuos kurie turi puikų vardą rinkoje. Kiekvienas autoservisą pasirenka ir pagal tai, kokių bėdų automobilyje iškilo ir kokio aptarnavimo tikisi.
Autoservisai skirstomi į kelias skirtingas kategorijas. Yra tokių, kurie pardavę automobilių detales jas ir įmontuoja į automobilį, yra ir tokių, kurie užsiima tik taisymu. Dauguma jų – tai nepriklausomos, privačiai valdomos įmonės. Autoservisai dažnai specializuojasi į tam tikrą sritį, pavyzdžiui, viename autoservise dirba tik stabdžių, duslintuvų ar išmetamųjų sistemų specialistai. Pakalbėkime plačiau apie taisyklas, dirbančias su stabdžių gedimais ir apie tų gedimų pobūdį.
mašinaVisų automobilių stabdžių problemos yra gana panašios, bet kita vertus kiekvienos mašinos modelio stabdžių remontas turi savitus niuansus ir aspektus.
Svarbu akcentuoti, kad jei automobilis yra naudojamas, natūralu, kad jo stabdžiai dyla. Todėl jų kaladėlės turi būti keičiamos reguliariai kas tam tikrą laiką, taip pat reikia rūpintis, kad netrūktų kokybiško stabdžių skysčio. Daugelis vairuotojų linkę galvoti, kad stabdžių sistema yra gana paprasta ir ją galima susitvarkyti patiems. Tačiau meistrai to nerekomenduoja, kadangi stabdžius reikia tvarkyti gerai ir tvarkingai, naudoti specialius, tam skirtus įrankius bei tepalus, keičiant tiek stabdžių kaladėles tiek diskus. Be to keičiant stabdžių diskus reikia nušveisti stebules kad jie nerūdytų ir neprikeptų prie stebules. Taigi, tik patikimi autoservisai užtikrins šių darbų kokybę.
Tvarkant stabdžius būtina pasirinkti kokybiškas detales, dažniausiai autoservisai tuo pasirūpina patys, nes jau būna išbandę nemažai detalių gamintojų ir žino jų privalumus bei trūkumus. Be to, jas reikia rinktis ir pagal vairavimo stilių: jei vairuotojas mėgstą ekstremalų važiavimą ir greitą stabdymą, jam reikia naudoti ypač kokybiškas, galingiems varikliams ir didesnei stabdymo temperatūrai bei apkrovai skirtas kaladėles ir diskus. Tiems, kas važinėja ramiai, nėra būtinybės naudoti pačias brangiausias dalis. Kita vertus, visi žinome, kad kas pigu, ne visuomet yra kokybiška. Juk automobilio stabdžiai – ta vieta, kur negalima rizikuoti ir taupyti.
Norint, kad stabdžiai kuo ilgiau kokybiškai veiktų, rekomenduojama kas ketvirtį ar pusmetį pasižiūrėti, kaip jie atrodo: ar diskai dyla tolygiai, ar nestringa rankinis stabdis, nesijaučia svilėsių kvapo iš ratų, ar yra pakankamai stabdžių skysčio. Servisai, kurie kokybiškai keičia stabdžių kaladėles, ne tik nuims senas ir uždės naujas, bet ir pažiūrės, kaip atrodo stabdžių suportai, kreipiančiosios, prieš sustumiant suteps tepalu stumoklį, keitimą atliks tam skirtais specialiais įrankiais, o ne plaktuku.

Comments are closed.