Įsigijus mažą šunytį neretai iškyla visa šūsnis klausimų: kaip dresuoti šunį? kaip su juo užsiimti? ką galima daryti, o ko ne? ir taip toliau. Šuns auginimas nėra labai sunkus užsiėmimas, kur kas paprastesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tereikia tik žinoti esminius dalykus.

dresuojaVisų pirma, galvojant kaip dresuoti šunį, reikėtų pagalvoti ne tik apie savarankišką dresūrą, bet ir apie dresavimo mokyklas, specialistų pagalbą. Tokiu būdu lengviau gausite būtinus pagrindus, nereikės gaišti daugybės laiko ieškant informacijos apie dresūrą, jos metodus ir panaudojimo tinkamumą Jūsų šuns veislei. Atkreipiame dėmesį, kad nuo šuns veislės gali priklausyti ar Jūsų augintinis gali atlikti vieną ar kitą komandą, ar jis yra tinkamas tam tikriems darbams, pavyzdžiui, vieni šunys yra labai puikūs plaukikai, kiti į vandenį lipti bijo, sunkiai plaukia. Specialistai tą puikiai žino, todėl veltui Jūsų šuo nebus mokomas komandų, kurių jis dėl savo fiziologinių savybių net negali atlikti.

Jei visgi nuspręsti šuns dresavimu užsiimti patys, labai gerai pasidomėkite, kokios komandos lengviau sekasi Jūsų šuns veislei, kurios nėra vertos investuojamo laiko dresūrai. Be to, mokant komandų, kurios nėra tinkamos Jūsų šuniui, galima sukelti ir įvairių problemų, pavyzdžiui, kojų išnarinimai, stresas ir kt. Taigi, viską gerai apgalvokite ir išsiaiškinkite, nerizikuoti vien dėl to, kad galėtumėte pasakyti, jog Jūsų šuo moka vieną ar kitą komandą.

Mokantis atlikti kai kurias komandas, treniruojant paklusnumą vertėtų rasti bendraminčių, kurie taip pat norėtų to išmokinti savo šunį ar jau turėtų apmokytą šunį. Kuomet šalia yra kitas šuo dingsta visas paklusnumas, augintinio mintyse tik žaidimai su gentainiu ar, blogesniu atveju, pyktis. Taigi, reikės daugiau pastangų norint išmokyti šunį, jog Jūsų žodis yra lemiamas, kad į Jūsų pakvietimus būtina reaguoti, tačiau vėliau, esant netikėtoms situacijoms, bus lengviau suvaldyti savo augintinį.

Daug labiau tenka pasukti galvą kaip dresuoti šunį, jei tuo nori užsiimti keli šeimos nariai. Geriausia, jog pradmenis suteiktų tas žmogus, kuris daugiausiai laiko praleidžia su šunimi. Jei šuo sulaukia vienodai dėmesio iš kelių šeimos narių – puiku, tuomet dresuoti patogiausiai būnant visiems kartu, komandas diktuojant ir mokant jas atlikti pakaitomis. Procesas gali užtrukti ilgiau dėl skirtingų tonacijų, tačiau visi šeimos nariai vėliau nesunkiai galės prižiūrėti šunį, suvaldyti jį kritinėse situacijose ar aiškiai parodyti jo vietą.

Verta atminti, kad šuo nėra žaislinis robotas ir negalima į dresūrą žiūrėti pro pirštus. Šuns dresūra reikalauja nuoseklumo, darbo, kuris turi duoti kokius nors rezultatus. Jei sugalvosite, kad šią savaitę norite dresuoti šunį, o po to mėnesį su juo nebeužsiimsite, visas Jūsų įdirbis nueis perniek, o po ilgos pertraukos „įkalbinti“ šunį mokytis bus dar sunkiau nei pačioje pradžioje.

Svarbu suprasti ir tai, kad šuo taip pat gali nuobodžiauti. Dresūra turi būti aktyvi, įdomi tiek šuniui, tiek Jums. Rekomenduojama pasitelkti naujus metodus, kas kartą keisti mokymo stilių, išlaikant tik dalelę to, nuo ko buvo pradėta. Daugybę įdomių, išskirtinių ir galbūt stebinančių metodų galima rasti internete, sukonkretinę medžiagą paaiškinti kaip dresuoti šunį gali kinologai, kurie tuo užsiima jau daugybę metų. Bet kuris Jūsų pasirinktas variantas gali būti naudingas, jei sugebėsite jį pritaikyti prie savo ir savo šuns poreikių bei galimybių, nepersistengsite bei tuo pat metu nežiūrėsite pernelyg atmestinai į visą dresūros procesą.

Comments are closed.