Ieškodami paskolos žmonės labai dažnai padaro esminę klaidą – įvertina per mažai skirtingų pasiūlymų. Kuo didesnė konkurencija, tuo, tikėtina, daugiau šansų klientui rasti tai, kas jam bus geriausia ir palankiausia, tačiau patys klientai dažnai suklysta nesirinkdami, o priimdami tai, kas jiems siūloma iš pirmų pasitaikiusių „rankų“.

Greitos paskolos ieškantys žmonės skuba, todėl nieko keisto, kad jie neskiria pakankamai laiko kredito paieškai, pasiūlymų palyginimui. Visgi, dėka daugybės palyginamųjų svetainių ir programėlių galima išsirinkti geriausias paskolas labai greitai. Visgi, net jei ir pasirinksite ne patį palankiausią sprendimą, skirtumas nebus labai žymus, nes paskolos suma nėra didelė, o ir terminas ne keleri metai, o keletas mėnesių ar vos 30 dienų.

Tuo tarpu renkantis būsto paskolą skubėti nėra kur. Būstas yra perkamas retai ir dažniausiai vieną kartą per visą gyvenimą. Skirkite tam kelias dienas ir įvertinkite kaip įmanoma daugiau skirtingų pasiūlymų. Net jei pirmi trys aplankyti bankai pasiūlė labai panašias sąlygas, ketvirtasis ar septintasis gali pasiūlyti dešimteriopai geriau. Neatmeskite ir kredito unijų galimybių ar kitų finansavimo šaltinių, nes geriausia gali slypėti ten, kur Jūs visai nesitikite.

Daug įdomybių pateikia paskolos automobiliams įsigyti. Jei bankas gali siūlyti nedideles palūkanas, atrodytų palankias sąlygas, tai sutartyje gali spindėti papildomi reikalavimai automobiliui: tam tikras amžius, vertė, gali papildomai tekti sudaryti KASKO draudimo sutartį ar netgi gali kilti ribojimų dėl techninės automobilio būklės ir priežiūros, tuo tarpu kitos kreditų įstaigos gali prašyti iš Jūsų sumokėti daugiau palūkanų, tačiau leis Jums įsigyti senesnį automobilį ar neprašys jo drausti papildomu draudimu, tvarkyti tam tikruose servisuose ir t. t.

Finansinių paslaugų rinka Lietuvoje iš tiesų labai didelė, čia gana stipri konkurencija, nors ir matomi kai kurie lyderiai. Dėl viso to vertėtų kas kartą kai tik prireikia finansavimo paslaugų pagalvoti apie visas įmanomas įstaigas ir galimus variantus bei skirti laiko tų variantų įvertinimui, analizei, palyginimui – tai padės Jums atrasti tą pasiūlymą, kuris idealiausiai atitiks Jūsų poreikius, lūkesčius bei galimybes. Rinktis šiuo metu tikrai yra iš ko. Lietuvoje veikia keletas komercinių banku ir kelios dešimtys smulkiųjų kreditorių, kurie taip pat skolina ganėtinai dideles sumas. Dažniausiai vartojimo kreditai turi būti grąžinamas per 12 – 72 mėnesius.

Į kredito paieškas reikia žiūrėti kaip į bet kokios kitos prekės ar paslaugos pirkimą. Natūralu, kad perkant automobilį yra apžiūrima ir išbandoma bent keletas transporto priemonių. Perkant naują televizorių taip pat pasikonsultuojama su specialistais ir tik tada priimame sprendimą. Lygiai taip pat yra ir su paskolomis. Geriausias būdas rasti geriausią pasiūlymą yra rinktis iš penkių ar daugiau bendrovių. Tokiu atveju yra nesunku matyti kaip skiriasi palūkanos, kokios sumos skolinamos ir kitus svarbius bendrovių argumentus.

Comments are closed.