mašinaGPS naudojamės vis aktyviau, nes popierinis žemėlapis iš tiesų nepatogus, o telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane prie mūsų esamos padėties prisitaikantis ir netgi kelią diktuojantis žemėlapis padeda greitai ir lengvai susiorientuoti aplinkoje ir rasti geriausią kelią iki kelionės tikslo. Tačiau pastebima, jog GPS navigacija pridaro ir nemažai bėdos.

Sutrikęs ryšys ir prarastas kelias

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių praradus ryšį su palydovu GPS pasimeta ir gali parodyti visai netikslią Jūsų buvimo vietą, nukreipti ne tuo keliu ar prašyti apsisukti tada, kai to visai nereikia. Laikinas, vos keliolika sekundžių trunkantis sutrikimas nepažįstamoje vietoje (ypač painiose gatvelėse) gali kaip reikiant Jus suklaidinti ir priversti sukti ratus, kol vėl grįžtate į reikiamą kelią (vienpusis eismas, draudžiami posūkiai ir t. t.) Daugelis žmonių pradeda blaškytis, tampa mažiau atidūs ir patenka į įvairias nemalonias, tad pradėjus klaidžioti verčiau trumpam stabtelti artimiausioje tam tinkamoje vietoje ir susiorientuoti iš naujo.

Aklas pasitikėjimas

Aklai pasitikėdami GPS duomenims galite pažeisti kelių eismo taisykles. Kaip bebūtų, žemėlapiai atnaujinami ne gyvai, tad laikini pakitimai ar nauji kelio ženklai ne visada laiku atsiranda žemėlapiuose. Dažnai policijos sustabdyti turistai teisinasi, jog jų GPS navigacija rodė tokią važiavimo kryptį, nurodė didesnį leistiną greitį ir pan. Taigi, net ir naudodamiesi navigacija atidžiai stebėkite kelio ženklus.

Eismo įvykiai

Dėl GPS naudojimo, o tiksliai dėl pernelyg didelio įsijautimo į GPS komandas įvyko jau ne viena eismo nelaimė. Kuomet navigacijos prietaisas liepia sukti kairėn ar apsisukti, pirmiausia vertėtų apsidairyti, o tik tada atlikti manevrą. Net jei tai skamba savaime suprantama, nežinomose vietose daugelis bijo pražiopsoti reikiamą posūkį ir sukelia pavojingas situacijas ar patenka į eismo įvykius. Dėl šios priežasties ne vienas GPS navigacijų gamintojas pabrėžia, kad visuomet papildomai įvertinkite situaciją kelyje, o tik tada atlikite veiksmus, kuriuos siūlo padaryti prietaisas – jis kelio nestebi ir nemato, kiek ir kokių eismo dalyvių yra aplink Jus.

Comments are closed.