Dedikuoti serveriai, hostingas, domenai ir kiti kompiuteriniai terminai girdėti daugumai, tačiau tuo naudojasi ne visi. Vieniems to nereikia, kiti vis dar neprisiverčia, o treti tiesiog taupo. Asmeniniam naudojimui interneto svetainės gal ir nėra būtinos, tačiau įmonė be savo individualios patogios interneto svetainės praranda nemažą dalį klientų.

hostingasPotencialūs klientai ieškodami informacijos apie produktus ar paslaugas dažniausiai pasitelkia internetą, kuris šiai dienai yra pagrindinis informacijos šaltinis. Todėl jei Jūsų įmonė internete neturi savo svetainės – sulaukti klientų tikrai nėra lengva. Be abejo, yra įmonių katalogai, tačiau juose be pavadinimo, veiklos sričių ir kontaktų daugiau pateikta retai kada būna, o kiekviena papildoma informacija nemažai kainuoja. Žmogus užklydęs į tokį katalogą ir neradęs platesnio Jūsų įmonės ar konkrečios paslaugos aprašymo greičiausiai ieškos kitos įmonės, kuri, galbūt, turi savo interneto svetainę ir joje yra aprašius savo teikiamas paslaugas bent keliais sakiniais, pateikia kainas ar akcijas. Taigi, akivaizdžiai pralaimėtumėte savo konkurentui, apsirūpinusiam interneto svetaine.

Kuomet jau supratote, kad Jums būtina interneto svetainė, reikia pasirūpinti keletu dalykų. Visų pirma, reikia rasti programuotoją, kuris apsiimtų kurti Jūsų interneto svetainę. Galbūt kuris nors iš Jūsų darbuotojų ar net Jūs pats susigaudote šioje srityje ir sugebėtumėte susikurti interneto svetainę ar pasinaudotumėte jau sukurtas šablonais, patogiomis turinio valdymo sistemomis ar kt. Tuomet Jums reikalingas talpinimas. Paprastai įmonės svetainei puikiai tinka hostingas.

Hostingas – tai tokia talpinimo paslauga, kuomet viename galingame serveryje yra priglaudžiami įvairių žmonių ir įmonių internetinių svetainių failai. Priskiriant tam tikrą adresą (domeną, subdomeną) Jūsų svetainė tampa pasiekiama ir matoma lankytojams bei potencialiems klientams, kurie domisi Jūsų paslaugomis ar prekėmis. Hostingas nėra brangi paslauga, kurios negalėtų sau leisti bent kiek pelningai dirbanti įmonė, o pasiekiama interneto svetainė atneša daug daugiau naudos nei daugelis įprastų reklamos priemonių.

Jei Jūsų įmonės asortimente gausybė prekių ir visas jas norite aprašyti bei parodyti klientams – Jums reikalingas internetinis katalogas, o galbūt net ir elektroninė parduotuvė. Dažnai itin didelį kiekį prekių turinčioms įmonėms hostingas tampa nepakankamas. Todėl reikalingi dedikuoti serveriai. Dedikuoti serveriai – tai daug galingesni talpinimo planai nei įprastas hostingas. Be abejo, tai finansiškai brangesnis talpinimo būdas, tačiau Jūs gaunate ne tik daugiau resursų, bet ir daugybę privalumų. Vienas jų – pilno valdymo teisės, todėl galėsite naudoti būtent tai, ką norite, o ne ką siūlo hostingo tiekėjas ar apriboja plano galimybės. Verta žinoti, kad dedikuoti serveriai taip pat yra ir saugesni. Juose nėra talpinamos kelių ar net keliasdešimties skirtingų naudotojų interneto svetainės, todėl net ir piko metu Jūs galėsite būti lengvai pasiekiami, nes bus garantuotas toks pralaidumas, koks ir nurodytas. Taigi, lyginant su hostingu, dedikuoti serveriai turi gausybę privalumų.

Be kita ko, dedikuoti serveriai yra skirti ne tik internetinėms svetainėms, bet ir įvairioms sistemoms, kurias įdiegdami į savo serverį galite padidinti darbuotojų našumą, palengvinti darbą tiek jiems, tiek sau. Pavyzdžiui, norėdami, kad Jūsų darbuotojai lengviau pasidalintų duomenimis, pavyzdžiui, sąskaitomis, galite susikurti įmonės asmeninę duomenų talpyklą paremta debesų kompiuterijos principu. Tai ne tik palengvins Jūsų darbus, bet ir paspartins juos, o sutaupytas laikas gali būti skirtas tiek naujų paslaugų ar produktų kūrimui, tobulinimui, bet ir darbuotojų poilsiui, skatinimui. Nepamirškite, kad laimingi darbuotojai ne mažiau svarbūs už gerą internetinę svetainę.

Comments are closed.